top of page

O závodě

 

Jedná se o triatlon dvojic, který je složený ze třech disciplín. První disciplínou je jízda na kole. Prostřední část tvoří běh a finální disciplínou je jízda na turistické kánoi.

 

Zázemí závodu je v občerstvení KozaPoint v Dolánkách u Turnova. Jednotlivé kategorie odstartují v časových blocích s hromadným startem. Na předávkách mezi disciplínami kolo/běh a běh/kánoe budou občerstovací stanice, kde doplníte tekutiny a cukry.  Cílovou "čáru" proběhnete, po kánoi vás čeká 300 metrů dlouhý sprint od jezu ke KozaPointu.

 
 
 

Běh

Po dojetí cyklistického úseku vás bude čekat běžecká část dlouhá cca 6 km z drtivé většiny vedená po turistických cestách. Trasa bude značená stejně, jako v cyklistické části. Nebudou chybět kontrolní stanoviště, kde orazítkujete vaší kartičku. Běžecký úsek končí u plovárny na Malé Skále. Tady uděláte směnný obchod a za kartičku s vyplněnými průjezdy dostanete vodácké vybavení (kánoi, pádla, vesty) a vydáte se na závěrečný úsek.

Kánoe

Tady se prověří horní polovina těla a nabušený bicáky. Pojede se z Malé Skály k jezu v Dolánkách, kde to všechno začalo. Trať je dlouhá cca 8 km. Zde se ukáže , jak sehraná dvojice jste a kolik kamenů po cestě pozná dno vaší lodi. Po vysednutí z lodi u jezu to někončí, třešničkou je 300 metrů dlouhý sprint ke KozaPointu.

 

​Povinná výbava: záchranná vesta (zajistí půjčovna lodí)

Kolo

Závod začíná hromadným startem od KozaPointu. Náročnost trati cca 20 km po zpevněných i nezpevněných cestách z větší části vedených po cyklotrasách. Trasa bude značena sprejem a fáborky. Každý tým dostane kontrolní kartičku, do které bude zaznamenávat průjezdy vyznačenými body na trati (stanoviště s kleštěmi).

Povinná výbava: cyklistická přilba!

bottom of page